February 20th, 2019
Sheet7:00 PM
9:00 PM
1Lindsay NelsonvsDayna PooleChance RockabarvsWes Laidlaw
2

Stewart Poole

vsHenry KustersTravis NelsonvsMike Weisgerber
3Shane LanevsKevin CooperTerry LanevsBernie Lyczewski

March 13th, 2019
Sheet7:00 PM
9:00 PM
1Henry KustersvsChance RockabarLindsay NelsonvsBernie Lyczewski
2

Shane Lane

vs
Dayna PoolevsKevin Cooper
3Stewart PoolevsMike WeisgerberTerry LanevsTravis Nelson

Men's League Schedule


Download PDF


Green Team Opens          Red Team Closes


Men's League Contact


Please enter your information below


March 6th, 2019
Sheet7:00 PM
9:00 PM
1Henry KustersvsDayna PooleMike WeisgerbervsShane Lane
2

Kevin Cooper

vsLindsay NelsonWes LaidlawvsTerry Lane
3Bernie LyczewskivsStewart PooleChance RockabarvsTravis Nelson

Men's Bonspiel Schedule


Download PDF



The Men's Bonspiel is currently underway. Please see the schedule below


The kitchen will be open on Saturday with pulled pork sandwiches, coleslaw, soup or chili available



February 13th, 2019
Sheet7:00 PM
9:00 PM
1Mike WeisgerbervsWes LaidlawHenry KustersvsShane Lane
2

Bernie Lyczewski

vsTravis NelsonDayna PoolevsStewart Poole
3Lindsay NelsonvsChance RockabarKevin CoopervsTerry Lane

Bow Island Curling Club


March 20th, 2019
Sheet7:00 PM
9:00 PM
1Kevin CoopervsHenry KustersWes LaidlawvsStewart Poole
2

Chance Rockabar

vsTerry LaneTravis NelsonvsShane Lane
3Mike WeisgerbervsLindsay NelsonBernie LyczewskivsDayna Poole

February 27th, 2019
Sheet7:00 PM
9:00 PM
1Wes LaidlawvsTravis NelsonKevin CoopervsStewart Poole
2

Mike Weisgerber

vsTerry LaneDayna PoolevsChance Rockabar
3Bernie LyczewskivsShane LaneHenry KustersvsLindsay Nelson
Pool A
Pool B
Pool C
Pool D
Bodine
Cooper
Bernie
Dayna
Dale
Koch
Bridge            
Mike
L. Nelson     
T. Nelson
Clark
Shane
Poole
Winport Homes
Wes
Terry

Sheet 1
Sheet 2
Sheet 3

Wed. 9:00 PM

T. Nelson

vs

Cooper
Wes
vs
Bernie
Shane
vs
Dayna
Thu. 7:00 PM
Bodine
vs
Dale
Mike
vs
Terry
Clark
vs
Bridge

Fri. 5:30 PM

Bernie
vs
Clark
Cooper
vs
Koch
L. Nelson
vs
Poole

Fri. 7:30 PM

Terry
vs
Dayna
Wes
vs
Bridge
T.  Nelson
vs
Winport Homes

Fri. 9:30 PM

Winport Homes
vs
Koch
Bodine
vs
Poole
Dale
vs
L. Nelson
Sat. 8:30 AM
Poole
vs
Dale
Mike
vs
Shane
Wes
vs
Clark
Sat. 10:30 AM
Cooper
vs
Winport Homes
Bernie
vs
Bridge
Mike
vs
Dayna

Sat. 12:30 PM

Shane
vs
Terry
T. Nelson
vs
Koch
L. Nelson
vs
Bodine
Sat. 2:30 PM
2nd in Pool A
vs
2nd in Pool B
3rd in Pool A
vs
3rd in Pool B
3rd in Pool C
vs
3rd in Pool D
Sat. 4:30 PM
1st in Pool A
vs
1st in Pool B
2nd in Pool C
vs
2nd in Pool D
1st in Pool C
vs
1st in Pool D
Sat. 6:30 PM
Supper
Supper
Supper
Sat. 7:30 PM
Second Event Final
First Event Final
Third Event Final